Genel

Ramazan Paşahan Neden Pütürge Dedi? 

Yeni bir yerel seçim daha kapıda, aday adayları seçilmeyi bekledikleri bölgelerinde saha çalışmalarına çoktan başladılar bile. İlçemiz Pütürge’den Ak Parti aday adaylarından Ramazan Paşahan’a ulaşıp bazı sorular yönelttik. 

Öncelikle neden Pütürge? 

Sorularımızı büyük bir nezaketle cevaplayan Paşahan; evet, neden Pütürge? sorusu çok değerli bir soru. Nedeni aslında çok basit. Pütürge coğrafyasını bilen bilir, sarp, engebeli ve her daim yaşanan zorluklarla akıllarda kalmış bir ilçemiz. Yolları kıvrımlı, dağların ardında bir ilçe olarak akıllarda yer edindi daima. Ne varki bizim doğduğumuz ilk gözümüzü açtığımız, hayata buranın zorlu koşullarında başladığımız, ilk göz ağrımız, baba ocağımız bizim. Tabi, ekmek kısıtlı, iş alanları yok gibi bir şey. Zaten hikayenin gerisini tahmin edeceksiniz.  Çıkıp gurbetlere gittik, çalıştık oralarda, didindik. Gün oldu bir lokma ekmeğe muhtaç olduk, gün oldu işveren olduk, gece gündüz çalıştık, kendi işlerimizi kurduk. Ama bu süre zarfında, bir gözümüz, gönlümüz hep buralarda oldu. Buranın eğri büğtü (Pütürge) yollarında, buradan gelecek bir haberde, sılanın kokusu daima burnumuzu sızlattı biz gurbettekilerin. 

MEMLEKET BİZİM MEMLEKETİMİZ

Sözlerine şöyle devam etti. Çalışmak, iş her şey bir yere kadar. Aldığım bir karar sonrasında birazda memleketime hizmet etmek, memleketim için çalışmak, bir şey yapmaya sorumlulu olduğumu düşündüm. Bunun üzerine Ak Partiden aday adaylığımı açıkladım. Çünkü memleket bizim memleketimiz. Gelip memleketime hizmet etmek ancak gurur verir bizlere. Ben sahip çıkmazsam, sen sahip çıkmazsan, diğeri çıkmazsa kim sahip çıkar peki, Pütürge’li olup gurbette çok kıymetli hemşerilerimiz var. Hepsine buradan çağrımdır, gelin el ele verip memleketimizi daha güzel bir hale getirelim. Olabilir, gurbetlere gitmiş olabiliriz. İş hayatına atıldık, ömrümüzün çoğu gurbette geçmiş olabilir lakin köklerimiz burada. Bu topraklarda. Mesela köyümde bir evim var benim. Her fırsat bulduğumda derhal kendimi köyüme atarım. Eş, dost, akrabalarımız, toprağımız,?anılarımız burada. Daha da ilerisi ecdad, büyüklerimiz hepsi burada yatıyor. Mezarlıklarımız burada. Yani benim gelip memleketime hizmet etmek istememin bir çok sebebi var. Bunlardan kim alıkoyabilir bizleri. 

SİYASET EN MAKUL YOL

Tabiki insanın bir kuruma, adrese, bölgeye yada memleketine hizmet götürmek yada hizmet kalitesini arttırmanın en makul yolu siyaset yapmaktan geçer diye düşünüyorum. Daha önceleri farklı STK’larda yöneticilik yaptım, değerli hemşerilerimiz iyi çalışmalarımız oldu. Yine de her şeyi bir yere kadar yapabiliyorsun. Veyahut bir çok şeyi yapamıyorsun. Daha sonra İstanbul’da iş yaptığımız çevrede bazı araştırmalar yaptım. Bir çok siyaset bilimci ile iştişarelerde bulunduk. Siyaset yapan değerli büyüklerimizden bazı icazetler aldık. Siyaset yapmanın artı ve eksileri üzerine bir çok arge çalışmalar yaptık. Anlaşıldığı üzere en mantıklısı ve gönüllü bir biçimde bugün kendi bölgemin, beraber doğup büyüdüğüm insanlarla yeni bir yola çıkmanın şartlarının olgunlaştığını fark ettim. Şimdi bunun mutluluğunu yaşıyorum. Bana bu şevki yaşatan Allaha binlerce kez hamd oldu.  

SEÇİLECEĞİMİ BİLİYORUM 

Paşahan, bölgesinde sevilen ve bilinen bir aileden olduğunu ekliyor ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleri doğrultusunda, AK Parti yerel yönetimler kurulu da bize görev tevdi ederlerse, seçileceğimi biliyorum. Kendi bölgemde oy sıkıntım yok şükür. Bunun için ciddi hazırlıklarımız oldu diyerek sözlerini sürdürdü.  Ayrıca Pütürge küçük bir ilçe bilgisi yanlış bir bilgi. Pütürge’nin stratejik büyüklüğü söz kokusu. Bunu iddia ediyorum ve Pütürge’yi asıl bizim önereceğimiz çalışmalarla çok farklı boyutlara taşımayı planlıyoruz. Ak partili olmaktan her daim gurur duyduğunu belirtirken, Malatya siyaset modelinin Türkiye’nin en şeffaf siyaseti olduğuna vurgu yaparken; 6 Şubat gecesi yaşanan depremde maalesef ciddi bir hasar aldı şehrimiz. İnsanlarımız göçükler altında kalıp hayatını kaybedenler oldu. Vefat edenler Allah’tan rahmet diliyorum dedi. 

PÜTÜRGE BİZİ BEKLESİN

En son tüm gücümüz, ekibimiz, dostlarımız ve projelerimizle geliyoruz. Pütürge bizi beklesin diyen Paşahan: bir ucu Diyarbakır, diğer ucu Adıyaman, bir başka ucu Malatya ile birleşen çok geniş alana dağılmış Pütürge coğrafyasında her köy, mahalle ve bireye eşitlikçi, sevgi, hoşgörü ve hizmet götürmeyi bir siyasetçi kimliği ile değil, sizden içinizden bir kardeşiniz olarak bu kutsal vazifeye talip olduğunu kamuoyu taktirlerine sunmaktan gurur duyduğunu belirttiler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu