AnalizNEDEN KİLİT

NEDEN KİLİT

Her zaman şunu söyledik, söylemeye de devam edeceğiz. Kimi nutuk atar, kimisi olması gerekeni söyler. Olması gerekende ısrar edeceğiz. Ayrıca bu yola çıkarken daima prensibimiz şu olacaktır; “bizi çok kişi değil sadece samimi insanlar okusun yeterli. Sayılara takılmamak gerek ve bizi biz yapanlar yanımızda yer alsın yeterli. Asıl hikayemiz de tam olarak burada başlıyor. Samimiyet ilkesini bu şehrin tılsımlı duygularıyla buluşturmak istiyoruz.

Onun için yolumuz çok uzun, söyleyecek çok şeyimiz var. Adımızı seçerken dahi çok düşündük, uzun bir müddet boyunca insanların hafızasında yer alacak bir isimle bu samimi şehrin insanlarının karşısına çıkmayı düşündük daima. Çok uzun istişarelerde bulunduk. Kilit başlıklar, kilit olaylar, kilit isimler ve Türkiye’nin en kilit şehrinde buluşmalıydı. Kilit tv sıradan bir isim olarak seçilmedi, bir amacı var, bir ruhu, yeni bir yüzü ve yeni bir vizyon ortaya koymak vazifesinin temel ilkesi üzerine oluşturuldu.

Hakikati bilen, insana ve insanlığa saygı duyan, eğer ortada bir yanlış yada haksızlık var ise, buna “dur” diyebilecek bir kaç “kardeşlerim” dediğim kişilerle bu yola baş koyduk. 3 kardeşim ile başlamadık aslında, tüm Malatya’mızın doğrularını savunan kocaman bir ailenin gücünü arkamızda hissederek heybemizi boynumuza asıp çıktık bu yolculuğa.

Kilit’in çizgisi bu yüzden çok nettir: şehrimizde yaşayan 1 milyondan fazla insanın sesi olmak, güzel bir geleceği hep beraber, ortaklaşa evlatlarımıza yakışır şekilde oluşturmak, ortada bir hezeyan var ise birlikte el atıp düzeltmek, doğruyu savunmak, temel özgürlüklerimizi yaşatmak, İnancımız, kültürümüz ve değerlerimizi yarınlara başarılı bir şekilde ulaştırmak adına bu portalda çok şeyi tartışacağımızı bilmenizi isteriz.

Elbette bu çetrefilli yolun ağır bir bedeli olacaktır. Manevi bedeli evelallah her şekil yüklenmeye hazırız, maddi bedelini ise en başından beri söylediğimiz gibi kendi imkanlarımız dahilinde ayakta durmaya çalışacağız.

Sadece ve sadece doğruyu savunacağız biz, doğruyu savunurkende bazen birilerinin canı yanabilir, biz kimseye düşmanlık yapmaya gelmiyoruz. Kimseyle kan davası gütmek değil niyetimiz, hasıl olan şey herkes işini doğru yaparsa ne biz birilerini karşımıza alma gereksinimini duyar ne de tartışmamız gereken mevcut soruna mahal verilmiş olur.

Bağımsızlık ve özgürlük her zaman yazılarımızın ruhu olacaktır. Sorunları tartışırken çözüm önerilerimizle birlikte; doğru haber vermeye, gerçekleri yazmaya, adil bir medya modeli olmaya hiç bir baskıya boyun eğmeden, dürüst bir haber portalı olarak kalacağımızın teminatı olacağız. Çünkü şehrimizin buna acilen ihtiyacı var. Çünkü biz bu şehri çok seviyoruz.

Babam Hamit İnce’nin bir sözü ile sonlandırmak istiyorum: “oğlum, insanlara çok şey vermek için uğraşma. Kocaman dünyada kaç kişiye ulaşabilirsinki? Ama doğruyu söylersen ve söylediğin şeyin arkasında durursan tahmin edemeyeceğin kadar insana ulaşabileceğinden emin ol. Çünkü en çabuk yayılan şey doğru bir söz doğru bir davranıştır. İşte o zaman kazanmış olursun…” derdi

Kilit tv’yi siz değerli Malatya halkının taktirlerine arz ediyoruz.

saygılarımla…

Timur Ince

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu