Köşe YazılarıKÜNYEManşetSiyaset

MALATYA KAMUOYU VİCDANINA..

Şehrimizin yıkıldığını, bir deprem yaşadığı ve insanlarımızın hikayesinin bir bıçakla ortadan ikiye kesildiğini biliyoruz. 

Ama bu demek değildir Malatyalılar ahmak, onursuz, bir şey bilmez, bize muhtaç, ne verirsek yetinirler denilebilecek. 

Bu; istediğimiz adamı istediğimiz yerden atarız ve koyun gibi güderiz olmamalı anlamı. 

Duyduğumuz kadarıyla Sami Er adından biri Ankara’daki baskın bürokratik nüfuzunu kullanarak Malatya yönetiminin başına geçmek için tüm bürokrasiyi resmen esir almış. 

Etrafındakilere diyormuşki “Malatya benimdir” gibi keskin salt  ifadeler kullanıyormuş. Sakin ol edendi yerel yönetimler kurulunı bağlayıp yetkiyi erse bile bakalım halk oy verecek mi?

Deprem boyunca bir kez olsun Malatya’ya yolu düşmemiş, bir çadır getirmemiş, bir çaldırın içini görmemiş, buranın ne halde olduğunu bilmiyor, İnsanlarımızın psikolojisinden tamamen soyut, kolektif ve teknokrat dışı bir mantıkla EGO’nun tavan yapmış halinin Malatya’nın-Malatya’mızın  o büyük / büyülü hikayesinin ortasında hiç bir bedel ödemeden gelip atlamak derdinde. 

Şeytana papıcınu ters giydiren şeytan dereliler bir şey demeyecek misiniz? Halbuki ezelden beri şehrin sorunlarıyla birinci elden hemhal olan sizlerden başkası değil!!

Bu şehrin özal’ları, Hamido’laeı, Mevlüt Aslanoğlu’ları ne zaman bitti de haberimiz ypk! 

Memlekette delikanlı kalmadı mı, yoksa, gerektiğinde çıkıp elini masaya vuracak ve konuşacak bir babayiğit yok mu?

Pütürge’nin güçlü aileleri nerdesiniz?

Doğanşehir soğuk rüzgarında uyuyan o temiz adamlar…

İkliminde yedi veren dağıtan Triyandafil’in beyleri..

Atma’nın sazlı sözleri zakirleri 

Yama dağının atılgan gözüpek Çocukları…

Drejanlılar, canbegliler, parçikanlılae, 

Tas ayran, sürahi su alıp koşan  Poganon o şilte boyunda gençleri

Keferdiz’in yiğit evlatları…

Tohuma boyları…

Neredesiniz?

Hep susacak mısınız böyle! Sıusmak sizin kaderiniz olmamalı! Susmak her biriniz için ölümdür.  Susmak zehirlesede!

Mehmet Fendoğlu reis bir şey demeyecek misin?

Bülent abi, İhsan Başkana diyecek lafım yok. Onlar yolunda, öyle devam etsinler. Tarih onları telefonlara bakmayan diye not etti bir kere.

Diğerlerimiz…

Bu memlekete bedel ödemiş isimler hazır ve nazır dururken sipariş eşantiyon bir Başkan istemiyoruz diyemiyor mı kimse? Bizden, içimizden, halimizden anlayacak, yanımızda olan birine ihtiyacımız var diyebilecek kimse çıkmayacak mı? 

Sayıları toplasan 1000 kişiyi geçmeyecek (hadi 2000 olsun) radikal bir grup harici kim Selahattin Gürkan’dan şikayetçi. Ölüsü bu gün % 20 oy’dur. Bunu hesaplayan var mı? Ak Parti vermez başka partiden veya bağımsız seçime girse bu adamın yine kazanacağını kaç kişi hesaplayabiliyor? % 20 kendi oyu, % 10 MHP’den % % 15 CHP destekler, % 5 iYİ-DEVA-GELECEK %50 aldı mi? Ak Parti geçen seçimde % 44 aldığınızı göz önünde bulundurursak bu işi yine biter. Üstelik Başkan Gürkan’ın kime ne kötülüğü olmuş. Elinde AK-47 kalaşnikof tüfekle gezen Başkan gördünüz mü ben gördüm. Açık açık söylüyorum Gürkan’a karşı olanlar, istemeyenler, karşı olanlar rant elde edemeyenlerdir. Ve bir de onların algıları etkisinde kalan iyi niyetli bası vatandaşlarımız. İstiyorlarki Hacı Uğur Polat-Ahmet Çakır döneminde istedikleri gibi yağmalamaya devam etsinler. 

Mesele yemekte değil zaten ana alterleri zamanında ele geçirmişler. Mesele yağmalayamamak…

Peki Öznur Çalık’ın kime ne kötülüğü olmuş. Biliyor musunuz tek iş gören milletvekilimizidi. Öznur hanım Pütürge’nin kızı Pütürge’nin namusudur. Bu böyle biline…

Olmayan yerel basın, Mahir Temur kimse bilmezse de ben bilirim. İzol’un en belli başlı bir aile çocuğusun. İşte bu gün senin kalemine ihtiyaç var. Bu gün konuşmayacaksak ne zaman? 

Fatih Avcı beni yalnız bırakmayın. Bırakırsanız iki elim yakanızda olur. 

Depremde insanlarımızın yanında olmuş birini istiyoruz. Hepsi bu! Bu kadar basit. Mehmet Çınar olmaya bile razgıyım, hatalarından dertler çıkarmış beş kez su verilmiş çelik gibidir Çınar. Olmazsa Osman Güder’i yapın. Babasının bir fotoğrafını gördüm o adam hırsızlık yapmaz yapıyorlarsa da yanındakiler yapıyor ama mevcutlardan biri olsun. 

Binlerce avukat, önemli bir STK’mız MAGİNDER Başkanı Salih Karademir…

Malatya’da marka değerli bulunan Yeniden Refah Partisi il başkanı Bilal Yıldırım bari siz bir şey söyleyin. Tamam düşük profilli bir aday işinize gelir ama Malatya’nın geleceği söz konusu. 

Olmaz, uyum olmaz, yürümez,, randıman vermez, başarı gösteremez, istediği sonucu bulamaz sami Er.

Hakan Bay, Mikail Sülük, Nevzat Öztürk, Murat Koca, Haluk Cömertoğlu…

İl başkanı Namık Gören, Namık Başkan sen bir Pütürge çocuğusun. Pütürge çocukları gözü kara olur. Hiç bir realitene tanık olmadık daha. Togg’a binip Müslüm baba dinlemek güzelde biraz de gücünü gösterme vakti bugün. Bir ilin siyasi valisi olarak ağırlığınızı göstermeniz lazım. 

Bana kalırsa başkanımızdan razıyız, Yeniden seçilmemesi için hiç bir neden yok. Selahattin Gürkan şehrin yapılanmasında temel unsurdur. Bilmediğimiz, yanımızda olmamş, Malatya’yı bilmeyen, tek numarası erkenek su kurucusu olmak harici kimsenin bilmediği Malatya’ya yabancı bir ismin paraşütle tepeden inmesine tuhaf bir mesele olarak anlıyoruz. Kamuoyu vicdanına sesleniyorum. Bu gün susarsanız harın geç olabilir. 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu