ManşetSporVitrin

Galatasaray ve Fenerbahçe’den ortak karar! Yayın ihalesinden çekildiler! 

Türk futbolunda yeni sezon öncesi yaşanan yayın ihalesi krizi tırmanıyor… Hala belirsizliğini koruyan Süper Lig yayın anlaşması konusunda flaş bir gelişme yaşandı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’in istifası sonrası çıkmaza giren yayın ihalesi konusunda yeni başkan Servet Yardımcı 28 Nisan’da bir açıklama yaparak “İstişare halindeyiz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Olumlu ilerliyor. Tüm futbolseverlerin merak ettiği soru bu. En kısa zamanda bu merakı gidermek için çabalıyoruz. Yakın zamanda pozitif haberimizi almış olursunuz” ifadelerini kullanmıştı.

Ancak son yaşanan gerilimler nedeniyle Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ve Galatasaray Başkanı Burak Elmas, naklen yayın ihalesi komisyonundan çekildi. Ajansspor’da yer alan habere göre; daha önce bununla ilgili sinyaller veren Fenerbahçe Başkanı Ali Koç rest çekerek komisyondan ayrıldı. Koç’a destek veren Galatasaray Başkanı Burak Elmas da bundan sonraki toplantılarda yer almama kararı aldı.

YAPRAK DÖKÜMÜ YAŞANDI
Yeni sezon öncesi yapılacak ihale için oluşturulan komisyonda her geçen gün yaprak dökümü yaşandı. Daha önce komisyonda yer alan isimler şöyleydi; TFF Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Baykan, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Erhan Kamışlı, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil ve Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ.

8 Mart tarihinde 13 hakemin görevlerine son verilmesiyle başlayan kaos TFF’de Nihat Özdemir, Mehmet Baykan ve Erhan Kamışlı görevlerinden istifa etmesiyle sonuçlanmıştı. Her ne kadar Nihat Özdemir’in yerine TFF Başkanı olan Servet Yardımcı, yayın ihalesinde olumlu sonuçların yakın olduğunu söylese de yaşanan gelişmeler Fenerbahçe ve Galatasaray’ı rahatsız etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu