ManşetSporVitrin

“İhale için popomu sen yaladın Adil!” 

16 Haziran’da Mehmet Büyükekşi’nin başkan seçilmesiyle sonuçlanan Ankara’daki TFF Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu, Türk futbolunun son 3 yıldır nasıl bir anlayışla yönetildiğini gösteren tüyler ürpertici diyaloglara sahne oldu.

Genel kurulun sonlarına doğru, bu sezon küme düşen Yeni Malatyaspor’un eski başkanı Adil Gevrek, yine 3 ay önce istifa eden TFF eski başkanı Nihat Özdemir’in yanına gelerek “Nihat başkanım, hiç kusura bakma biraz sonra kürsüye çıkarak sizin döneminizdeki icraatları eleştireceğim. Lütfen kişisel algılamayın” dedi.

Özdemir bu söze hiç beklenmedik bir karşılık vererek “Sen konuş, ben de senden sonra söz isteyip ihale almak için benim popomu nasıl yaladığını herkese anlatacağım. Seni herkes tanıyacak” ifadesini kullandı.

Adil Gevrek, Özdemir’in sert çıkışına “ama başkanım olmuyor böyle, kişisel algılıyorsunuz…” şeklinde karşılık verirken; iyice sinirlenen Nihat Özdemir bu sefer “yıkıl karşımdan adi herif, kalkar seni tokatlarım o.ç… Sen kimsin alçak herif” diyerek hakaretlerini sıraladı. Birçok kişinin şahit olduğu olay sırasında genel kurul salonunun ilk sırasında oturan Özdemir güçlükle sakinleştirildi.

Adil Gevrek bu diyalog sonrası Özdemir’i eleştiren bir konuşma yaparken eski bir TFF başkanı ile eski bir kulüp başkanı arasındaki üslup erozyonu, biz dahil herkesi hayretler içinde bıraktı.

NEZAKETEN YANINIZA GELDİM, TEPKİ GÖSTERDİNİZ!

Seçimli Olağanüstü Genel Kurul’da Nihat Özdemir ile yaşadığı tartışmanın ardından kürsüye çıkan Yeni Malatyaspor eski başkanı Adil Gevrek, TFF eski başkanı Nihat Özdemir’e şu sözlerle yüklenmişti: “Burada eleştiriye açık olacaksınız. Nihat başkanım özellikle de size söylüyorum. Ben nezaketen yanınıza geldim ‘sizi eleştireceğim’ dedim ama siz tepki gösterdiniz. Hiç yakışmadı size. Kusura bakmayın. Ben tehditle çıkıp burada konuşamayacaksam 8 yıl Yeni Malatyaspor’da başkanlık yapamazdım.

SENİN YÜZÜNDEN GELİRLERİMİZ DÜŞTÜ BAŞKAN!

Adil Gevrek, düşen yayın gelirlerini gerekçe göstererek Nihat Özdemir’i Türk futbolunu iyi yönetememekle suçladı: “Gördüğüm yanlışları her yerde söyledim. Kulüpler Birliği’nde de söyledim. Yüzlerine de söyledim. Türk futbolu nereden nereye gitti. Süper Lig’e çıkarken 17 milyon Euro alıyorduk. Bugün ligde kalan ve Türkiye Kupası’nı kazanan Sivasspor 4 milyon Euro alıyor. Bu gerçek. Türkiye’deki futbolun en büyük sıkıntısı ekonomidir. Adaletin olmadığı yerde başarı olmaz. 80 milyon Dolar kaybedilen davada almadığım parayı biz kulüplerden kestiniz. Sayın başkan defalarca bunu söyledim siz defalarca “haklısınız” dediniz. Ama bu parayı kestiniz. Bu adaletsizlik mi? adaletsizlik… Anadolu kulüpleri bu gidişle yaşamayacak. Anadoluda bir kulübün ayakta kalması için 200 ila 250 milyon TL arasında para lazım. Peki gelirler ne kadar? 70-80 milyon TL. Ben bunu Malatya’da her kesime anlattım. Artık Malatya da, Sivas da, Konya da yaşayamayacak. Ancak şehirler sahip çıkarsa yaşayabilirler…”

Kaynak:https://mobil.piranaspor.com/haber/ihale-icin-popomu-sen-yaladin-adil/1981/

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu