Köşe Yazıları

G20 Zirvesi Hindistan

Bedava peynir, fare kapanında olur!”

Sunni, kasti, yanlışa yönlendirme gayeli gündemlerden korunarak asıl düşünmemiz, konuşmamız gerekenler, Hindistan’da, G20 zirvesinde artık hayata geçirilme aşamasına getirilmiş insanlığı, hepimizi bekleyen acı gerçekler.

Tek devlet, tek aile, hiçbirşeyin sahibi olmadan çok mutlu olunacağı kandırmacasıyla, cinsiyetsizleştirme, mülksüzleştirmeyle, özgürlük, aile, millet, vatan gibi olmazsa olmaz değerlerimize kastedildiğinin; fay hatlarının tetiklenmesiyle yokedilmiş bölgemizde akıllı şehirler kurma vaadiyle ülkemize girecek büyük paraların aslında vatanın satılması, yeşil Arabistan, büyük İsrail projelerinin gerçekleşmesi demek olduğunun bilincinde olmalı, “Bedava peynir fare kapanında olur.” ata sözümüzü unutmamalı, hiç olmazsa sevinç gösterilerine kapılarak aptal durumuna düşmemeli, bu vebale ortak olmamalıyız.

Bu durum karşısında, damarlarımızdaki asil kanda mevcut olduğu Ata’mızca yüz yıl önce belirtilmiş kudretimizle asla umutsuzluğa, korkuya kapılmadan hepbirlikte mücadele etmeliyiz.

İlahi adaletin tecellisinden, onların planları, projeleri varsa Allah’ın da bir planı ve kurduğu nizamı korumaya muktedir olduğundan, sonuçta illa Allah’ın dediğinin olacağından zerre şüphemiz olmadığı gibi; bu hengamede hangimizin daha güzel iş yapacağına bakıldığını da ayetle sabit olarak biliyoruz.

Bu sebeple sadece bizim için konulmuş emir ve yasaklara tam riayette bulunmak ve illa namaz- niyazla Allah’ın ipine sımsıkı sarılarak bu süreçte safımızı iyi belirlemek, elimizden geleni yapmaya gayret etmek, aciz kaldığımız yerde, asla umutsuzluğa ve korku enerjisine kapılmadan yüce Allah’a tevekkül ederek; yine emir gereği hiç olmazsa, hain plana, uygulamaya çalışanlara kalbimizle buğzederek, Hakka, pozitife, iyiliğe katkıda bulunmalıyız.

Bu ülkede küresel şeytani çetenin projeleri, piyonları olduğu kadar Allah’ın bugünler için yetiştirdiği çok bâriz olan, proje kulları da var. Atatürk ruhunun hissedildiği bu insanlarımızla istişare halinde, takiple ve paylaşımla destek olmak, güç birliği yapmak, birlikten doğacak kuvvetle yeni fikirler doğurmak zorundayız.

Bu uğurda, her alanda takip ettiğimiz donanımlı, değerli insanlarımızı gözardı etmeyelim. Önyargılı olmayalım. Dikkatle izleyelim. Yeterki illa Hakka hizmet ediyor olunsun. Birbirimizi haberdar edelim, istişareyle, fikir doğurmaya, güç bulmaya çalışalım inşallah.

Googlda yazılım mühendisliği, doktora kariyeri olan gökbilimci İris Gizem Yücel ve bugün ortak yayına başladığı Merve Ersavaş kızımız bu umudumuzu artıran insanlarımızdan ikisi.

Şeytani çete zirve, savaş, salgın, kriz, kaos çıkarma gibi her konuda, önemli tarihleri belirleme, hain planlarını gerçekleştirme hususunda gökbilimi dahil her imkanı çok iyi kullanıyor. Biz de doğru insanları iyi ayırt ederek her alandan faydalanmalıyız.

Yüce Rab’bimiz yardımcımız olsun. Hafiz adıyla hepimizi muhafaza eylesin. Hadi adıyla yolumuzu göstermeye devam etsin. Hidayetine erdirsin. Selâm adıyla Selâmete çıkarsın. Fettah adıyla hepimiz için hayır-güzellik kapılarını açsın.
Hepbirlikte asrı saadete erişebilmeyi, insanlık alemini de asrı saadete taşıyabilmeyi, bu uğurda güzel hizmetlerini de nasip eylesin. Amin ya Rabbi!..

Adevviye Şeyda Karaslan
12 Eylül 2023

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu