AktüelGündemManşet

Dedesi tarafından katledilen Müslüme Yağal’ın duruşmasına başlandı

05 Ağustos Cuma 2022 09:50

Türkiye’yi ağlatan Yörük kızı Müslüme Yağal cinayetiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Mersin’in Gülnar ilçesinde kayıp olarak aranırken, cansız bedeni bulunan Müslüme Yağal’ın (3) cinayet şüphelisi olarak tutuklanan dedesi Hasan Yağal’ın (70) yargılanmasına başlandı. Anne Selvi Yağal, duruşmada Müslüme’nin ölümüyle ilgili kimseden şikayetçi olmadığını söyledi.

Türkiye günlerce Müslüme’ye ağladı. Odatv de kaybolmasından itibaren küçük Müslüme’nin akıbetinin ortaya çıkarılması için olayın peşindeydi. 

Müslüme’nin küçük bedeni, cansız bir şekilde bulunduğunda sır perdesi aralanmaya başladı. Yörük kızı, ensest ilişki yumağının kurbanıydı.

Gözler Mersin’in o küçük köyündeyken itiraflar birbirini kovaladı, olay unutulmaya başlandığında ise kasaba tekrar kendi sırlarının içine gömüldü. 

Olay çözüldüğünde ise dehşet gerçek ortaya çıktı… Müslüme’nin katili dedesi Hasan Yağal’dı.

Dün Müslüme’nin ölümü ile ilgili davada ilk duruşma görüldü.

Mahkeme heyeti, küçük Müslüme’nin bulunduğu sırada çekilen cansız bedeninin fotoğraflarını ekrana yansıtıp, sanık ve tanıkların ifadelerini vicdanlarına seslenerek vermelerini istedi.

‘Suçluyu kayırma’ suçundan tutuksuz yargılanan anne Selvi, babaanne Ayşe Yağal ile ağabey O.Y. (15) de duruşmaya katıldı. 

Duruşmada aile bireyleri tanık olarak dinlendi. Sanık dede Hasan Yağal ile anne Selvi Yağal, babaanne Ayşe ile ağabey O.Y., haklarındaki tüm suçlamaları reddetti.

Mahkemede ise anne Selvi Yağal, “kimseden şikayetçi değilim” dedi. 

Oysa vahşice katledilen kendi küçük kızıydı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu