GenelKöşe YazılarıMalatyaManşetMedyaSiyasetVitrin

BİR AK PARTİ’LİNİN LİSTE İSYANI

Dün öğleden sonra saatleriydi, telefonum çaldı. Telefonu rehberimde kayıtlı olmayan bu aramada son derece nazik kibar hitabıyla bir beyefendinin sesi duyuluyordu. Bir konu hakkında görüşmek istediğini, önce müsait olup olmadığımı sordu. Müsaitim deyince kendini tanıttı, Ak Partide siyaset yapmış halen yapmayı sürdüren ve siyasetle ilgilenen herkesin tanıdığı biri.

14 Mayısı 2023 seçimleri için Malatya’da Ak Parti listelerinde dönem dolaplardan bahsetmek istediğini dile getirdi. Yalnız isminin açıklamamam konusunda ricasını belirtmiş, çünkü başka anlatacaklarınında bulunduğunu, mesela milletvekilllerine ait gizli ortaklıkları bulunan inşaat şirketleri, hangisine ait binalar yıkıldı, kimin ne kadar serveti var, ihaleler nasıl paylaşılıyor konularının bir çok kritik başlığına vakıfım ve ismim öğrenilirse muhtemelen önümü keserler ve beni susturacaklarından ismimin bilinmesini istemiyorum ricasını saygıyla karşıladım. 

Karşılık olarak benimde içerik olarak söyleyeceklerinizin muhatabı ben olacağım hususunda kaygılarımı dile getirdim elbette. Gazetecilerin/yazarların haber kaynağını açıklamama gibi mesuliyetinin yanı sıra, anlatacaklarının önemine istinaden ismini tabiki açıklamamam konusunda kendisine söz verdim. 

Ramazan Dalbastı’ müstear ismiyle tarafıma gönderdiği elektronik postayı gerekli gördüğüm bazı isimlerin kısa söyleyişle kendine has anlatırken kişileri küçük düşürmek şeklinin kalemimin tarzıyla örtüşmediği bölümleri doğrusu ile toparlamak haricinde hiç bir harfine-kelimesine dokunmadan olduğu gibi yayınlıyorum. 

işte tarafıma iletilen o bilgiler:

                                          ***

Değerli Malatyalılar 9 Nisan dan bu yana yaklaşık bir ay geçti ben o tarihten bu yana çok rahatsızım, kullanıldığımı düşündüğüm için rahatsızım,aday edilip edilmemek önemli değil,ehliyet ve liyakate dayalı bir liste olsaydı emek verdiğim mücadele ettiğim partime ve dünya lideri olan Sn Recep Tayyip Erdoğan’a aktif destek için elimden gelen gayreti ortaya koyar mücadele ederdim, Sn Cumhurbaşkanıza dünya liderine yine destek oluyorum tabiki.

Yalnız içimi döküp Malatya lıların ve Ak Parti teşkilatının bir takım gerçekleri ve listelerin nasıl oluştuğunu anlatmak istiyorum.

İhsan koca teşkilata önce şunu yaydı,mevcutların hiçbiri aday edilmeyecek ve teşkilata emek veren arkadaşların şansı çok yüksek, kendisine yakın olan kişileride aday olmaları için ikna etti.

Ben ve birçok teşkilat mensubu arkadaşta buna inandık,hatta ihsan koca özelde bana ve toplantıda genel merkeze ben dahil mevcutların hiçbiri listede olmasın diye bilgi verdim dedi.

toplantıda şu sözleri söylediğinde saf saf gülmüştük bizde,teşkilattan çok aday var bu iş sonra benim üstüme kalacak gibi.

Oysa senaryo bir ay önceden çizilmiş biz piyon olmuşuz haberimiz yok

Bizi öyle bir ikna ettilerki bu dönem sahada güçlü olan listede olacak dendi,bizde saf saf ortaya düşüp mahalle köy bırakmadan geziyoruz,

Halk bunları tanımış lakin biz tanıyamamışız,bir ziyarette vatandaşın biri şunu söyledi, kendinizi çok yormayın,oğlum Selahattin, bülent, Öznur herşeye ayar vermiştir size vermezler,amca görmüş biz uyumuşuz.

Mv Bülent Tüfekçi ile görüştüm sonra bir dostumu gönderdim bana destek olurmu diye.

Aynen ifade şu: Elimden geleni yapacam,emeği var çalışkan bir arkadaş,toplumda karşılığı olanları aday etmemiz lazımki tekrar 5 vekil alalım demiş.

Dostum:Peki teşkilata kaç kontenjan verirler,teşkilatta bir isim söyleyerek M Emin Yalçınkaya onun kesin listede olduğunu ve genel merkezin istifa et aday ol dediğini söylüyorlar,ayrıca Prof Dr İlhan Geçit gibi bir adam var oda listede olur, bizim arkadaşa sıra gelirmi?

Bülent Tüfekçi: Ben ve Selahattin başkan net kararlıyız Adıyamanlı biri listede olmayacak,abi burası adıyamanmı diyor,her dönem bir Adıyaman reşvan belasıylamı uğraşacaz yeter artık Selahattin başkan çok rahatsız,bende rahatsızım müsade etmeyiz.

Dostum: sn bakanım İlhan geçit hoca listede olmazsa çok tepki olmazmı Adıyaman eşrafıdan ve halktan.

Bülent Tüfekçi: Abi yok hiç sorun olmaz kafasını kaldıran birkaç kişi olur, daha öncede oldu Adıyaman lılardan birkaç kişi çöpe bir

kaç kişi esenliğe aldık iş bitti,yada seçilmeyecek sıraya onlardan birini koyarız.

Böyle olunca ben çok güçlü iki adayın elendiğini ve listede olma şansımın dahada arttığını düşündüm ve daha çok çalışmaya başladık ekip olarak.

Öznur Çalık ile görüştüm sn vekilim desteğini bekliyoruz dedim.

İnşallah ben yokum zaten açık söyleyeyim ben mevcutlardan ahmet Çakır olsun istiyorum, ama genel merkez fikrimi sorarsa seni söylerim dedi, 

Sonra üçlü bir araya geliyor, oturup aynı listede mutabık olup yukarı birlik imajı verelim diyorlar.

Bülent Tüfekçi: İnanç kara Ölmeztoprak olsun diyor ,fuat Oktay’ın desteğini arkamıza almış oluruz,yukarda elimiz güçlü olur.

Selahattin Gürkan: Evet bayanlarda en uyumlusu inanç hanım hem fuat Oktay beyde komisyonda onu koyarsak elimiz güçlenir diyor.

Öznur Çalık: Ahmet Çakır bey listede olsun diyor veya ihsan koca diğer ikisi Ahmet Çakır olmaz iki mevcut vekil tepki alır diyor,o zaman ihsan koca olsun mutabık kalıyorlar.

Peki biz bu listeyle sıkıntı yaşarmıyız diye düşünüyorlar.

Selahattin Gürkan: Diğer partilerin listesine ayar verelim diye teklif ediyor.

Peki nasıl ayar verecekler, Öznur hanım mhp tarafını ile görüşüp Fendoğlu nun listeye girmesi için uğraşıyor,diyorlarki fendoğlu kaybeder eski ve yeni il Başkanı fendoğlu ile anlaşamıyor konuşmuyorlar,ayrıca diğer mkyk üyelerimizde istemiyor diyorlar,eğer iyi Parti,sevilen bir aday çıkarırsa biz vekil çıkaramayız diyorlar.

Selahattin Gürkan devreye girip fendoğlunu aday etsinler ben iyi partiye ayar veririm diyor zayıf aday çıkarttırırız.

Ayar verir çünkü iyi parti genel başkan yardımcısı birkaç gün önce Selahattin Gürkanı arayıp bizim partiden aday ol demişti,vip aracın içinde Bülent tüfekçi ve üç kişi daha vardı yanında, 

Gürkan şöyle cevap verdi: Efendim seçimden sonra millet ittifakı ve Kemal Kılıçdaroğlu seçimi kazanırsa ben üç ilçe belediye başkanıyla beraber iyi partiye geçip belediye başkanlığına devam etmek istiyorum dedi.

Bülent Tüfekçi Selahattin Gürkana bakarak güldü sen işini bilirsin bir parti bitmeden öbür partin hazır dedi.

Aynı genel başkan yardımcısı ve bir büyükşehir belediye başkanını arayarak ismi geçen iki kişi Prof Dr Hasan Pekdemir veya Şeyhmuz Göçmez dediler,Selahattin Gürkan efendim 1. Sıra Şehmuz Göçmez 2. Sıra Atilla Şahin olsun bizde gereken desteği verecez diye söz veriyor.

Böylece sevilen bir aday olarak Prof Dr Hasan Pekdemirin adaylığı engellenip iyi parti güçsüz hale getiriliyor.

Seçimden sonra, Gürkan ve üç Akp li belediye başkanı iyi partiye geçmeyi hedefliyor eğer zillet ittifakı ve kılıçdaroğlu kazanırsa.

Atilla Şahini daha önce Selahattin Gürkan Battalgazi belediye başkanlığı için istemişti,yalnız kabul görmedi.

Sonra chp 2. Sıra olsun diye uğraştı olmadı amaçları chp 2. Sıraya Atilla Şahini koyup Battal Kanbay ın adaylığını engellemekti,çünkü hem Öznur Çalık hemde Selahattin Gürkan kendileri dışında Pütürgeli bir  aktör istemiyorlardı Veli Ağbaba dik durdu ve onların dolaylı yollardan Atilla teklifini kabul etmeyerek Selahattin Gürkanın chp nin içine sızmasına engel oldu.

Battal Kanbay üçüncü sırayı Enver Kirazın uzun süre chp de emeği var diye kabul etti.

Üç gün sonra Ak parti genel merkez 7. Katta belediye başkanları ve milletvekilleri bir araya geldi, listede kim olmalı diye sordular belediye başkanları isim vermeden bir Adıyaman lı birde akçadağlı olursa iyi olur diyen olmuş,hemen Sellahatin, Bülent, Öznur üçlüsü bir ağızdan Adıyaman listesi değil bu malatya listesi dediler,bir belediye başkanı İlhan geçit olursa seçimde çok rahat ederiz demiş ancak ters tepmiş ve fikir belirtip çıkmış belediye başkanları.

Sonra üçlü 8. Kat başkanlık katına çıkmış genel başkan vekili olan biriyle görüşüp karara bağlamış.

Şimdi size soruyorum?

1.Bülent Tüfekçi nin toplumda ne karşılığı var?

2.İhsan Kocanın toplumda ne karşılığı var. İl başkanı olmasına rağmen teşkilatta ne karşılığı var? Zaten aday adayı olmaması planlı çünkü aday olsa bile teşkilat temayülünde çıkamaz, seveni yok (iki yalaka hariç) genel merkez haklı olarak şunu söyler ihsan başkan teşkilatın bile seni istemiyor diye.

3.İnanç Kara Ölmeztoprak ın toplumda ne karşılığı var?

4.Abdurahman Babacan ın toplumda ne karşılığı var Malatya’da üç tane mahalle ismi say desen bilirmi?

5.Vahit Atalan ın ne karşılığı var 5 yılda bir Malatya ya geliyor oda aday olarak geliyor değilmi?

6.Ramazan Özcan bunun biraz karşılığı var en azında iki dönemdir borsa başkanı.

Evet değerli hemşerilerim adaylar belli oldu arayan soran yok,bir hafta,sonra bir il başkan yardımcısına bizi aratıyorlar aday adaylarına yemek yedirecez diyorlar, hanımefendi ve efendileri katılacakmış,insan utanır be bizi bir yemeğemi satın alacaksınız,soğuk su içirin bize yemeğe ihtiyaç yok,il başkanı bile arama zahmetinde bulunmuyor.

Şimdi toplum içine çıkamıyor ilk üç kişi,gidip halka ajitasyon yapıyorlar biz önemli değiliz reis Recep Tayyip Erdoğan güç kaybeder diyorlar.

Siz depremde bile rant peşinde koşarken biz taş yığınlarının altında can arıyorduk, 

Siz sıcak odalarda keyfinize bakarken,biz depremzedelerin derdine ortak olup üşüyen ellerini ısıtmak için çorba dağıttık

Siz Hilton da uyurken sağlam binalarda, biz yan bina üzerimize düşermi diye korkuyla enkaz kaldırdık.

Siz reklam peşindeyken biz isimsiz kahraman olmayı tercih ettik.

Siz servetinize servet katmak için her türlü pisliği kurum avukatlıkları peşindeyken biz ak partimiz için mücadele ettik,reis için gecemizi gündüzümüze kattık.

Peki tamam reis güç kaybetsin istemiyorsanız 1.Sıra Bülent, 2.Sıra ihsan istifa etsin reise zarar vermesin.

Madem reisi çok seviyorsunuz haydi fedakarlık yapın istifa edin bizde gelip kapı kapı gezip el öpelim küskünleri barıştıralım.

Biz reisi sizden fazla seviyoruz, siz menfaat için seviyorsunuz bir çocukluğumuzdan beri onu karşılıksız seviyoruz.

Evet reis Recep Tayyip Erdoğan ın oyu verecez can feda ona, size oy yok,ak parti teşkilatının en az yarısı size oy vermeyecek emin olun.

Not: Kıymetli hemşerilerim bunlarla şimdiye kadar beraber siyaset yapan biri olarak sizden helallik istiyorum, hakkınızı helal edin.

Çünkü başkalarının onuruyla oynandığında,başkalarına haksızlık yapıldığında sessiz kaldım benim itiraz hakkım yok belki,ama benden daha çok ehliyet liyakat sahibi olanlar vardı eğer onlara verilseydi vallahi itiraz etmez elimden gelen her türlü desteği verirdim.

14 Mayıs günü reis inşaallah sandıkları patlatacak,Selahattin, Bülent ve Öznur da sandığa gömülüp reise hesabını verecek. Kalın sağlıcakla.”

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu