AktüelAnalizDünyaGenelGündemManşetMedyaSiyasetVitrin

BAŞLARKEN…

Yaklaşık 15 yıldır ülke problemleri hakkında yazılar yazıyorum. Uzmanlık ve tecrübe alanım gereği siyasi mahiyete sahip konuları ele alıyorum.

Siyasi kurumunun / iktidarların yol açtığı sosyal, ekonomik, kültürel, dini, ahlaki problemlerin ağırlığı nedeniyle zaman zaman dilimi, üslubumu sertleştirsem de muhataplarımı rencide edici, küçük düşürücü bir ifade kullanmaktan da mümkün olduğu nispette kaçınıyorum.

Eleştirilerime konu olanlar şahıslar değil, yaptıkları işlerdir. Bu anlamda kimseye kinim, husumetim ve düşmanlığım yoksa da kişilerin veya toplulukların zulüm ihtiva eden uygulamalarına hasım ve düşman olduğumu belirtmeliyim.

Yazılarımda kullandığım bu dil ve üslup nedeniyle kurumsal medya kuruluşları yazılarıma yer vermek istemezler. Özgür yayıncılık yaptıkları iddiasında bulunanların da pek çoğu okuyucu ve takipçi kitlesinin inançlarını, ideolojilerini, yargılarını önemsedikleri için onların takipten ayrılmalarını istemedikleri için birtakım rezervler koyarlar. Bütün bunlara rağmen yazılarımı sayfalarına koymak konusunda teklifte bulunanlara da şunu diyorum: Sosyal medyada ve kendi şahsi bloğumda yayınladığım bir yazı artık benden çıkıp umuma ait oluyor. İsteyen herkes izin almaya gerek duymaksızın her platformda paylaşabilir.

Şunu da ilave edeyim: Yazdıklarım çok orijinal veya entelektüel bir zihnin ürünleri değil. Sadece bazı malumları ilam ediyorum. Bilinenleri naklediyorum. Ancak öyle kıraç, öyle çoraklaşmış bir iklimde yaşıyoruz ki, sıradan, vasat düşünce ve fikirler bile kıymet görüyor. Benim açımdan bu durum hüzün verici.

Bir Müslüman olarak yazılarımda zaman zaman dîni atıflar yaparken gerçekten eziliyorum. Bu mevzular bana kadar düşmemeliydi. Eğer bazı mevzular bu kadar vasata düşmüşe bu ülkenin beşerî yapısında önemli bir erozyon, çölleşme oluşmuş demektir.

Evet, yazılarımı bu maksat, usul ve maslahat dairesinde yazıp, paylaşıyorum. Yukarıda da ifade ettiğim gibi bazı arkadaşlarım, dostlarım yazılarımı kendi web sitelerinde paylaşmak istediklerini dile getiriyorlar. Bunlardan birisi de aziz dostum Mehmet Fatih Turhan. Öncülük ettikleri https://kilittv.com/ web sitesinde yazılarımı yayınlamayı arzu ettiklerini ifade ettiler. Kendilerine de aynı hususu izah ettim.

Yazılarımı sosyal medya mecralarında ve şahsi bloğumda (https://fahrettindagli.com/) yayınladıktan sonra isteyen herkes web ortamlarında paylaşabilir. Bunun için ayrıca izin istenmesine de gerek yok.
İnşaallah bundan böyle artık haftada bir veya iki yazımı kilittv okurlarıyla buluşturmaktan memnuniyet ve mutluluk duyarım. Bu vesileyle Kilittv yönetimini tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

Fahrettin Dağlı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu