AktüelManşetVitrin

Malatya Necatibey Ortaokulu 1. Lige Hazırlanıyor

Ömer Ali Delibaş BuSabah


Hentbol 2. Ligi’nde sezonu namağlup tamamladıktan sonra play off’lardaki güçlü rakiplerini de devirmeyi başaran Necatibey Ortaokulu Kadın Hentbol Takımı gelecek sezon 1. Lig’de Malatya’yı temsil edecek. Kısıtlı imkanlarla büyük bir başarıya imza atan mavi beyazlıların takım antrenörü Yeliz Fırat, tarihi başarının arkasında 8 yıllık bir emek bulunduğunu söyledi. Fırat, “Sezon başında iddialı bir ekip oluşturursak 1. Lig’e çıkacağımıza inandık. Çünkü hedefimiz olmalı ki hem Malatya’yı iyi temsil edelim hem de destek görelim. Yoksa 2. Lig’de kalmayı sürdürürsek kendi yağımızla kavrulmayı sürdürecektik. Nihayetinde başarılı olduk ve bize inananların güvenini boşa çıkarmadık. Kendi çocuklarımızla ve yaptığımız transferlerle büyük bütçeli kulüplerin yapamadığını başardığımız için sevinçliyiz” ifadelerini kullandı.

Kısıtlı imkanlara sahip olmaları nedeniyle geniş kapsamlı bir kamp dönemi geçirmediklerini kaydeden Yeliz Fırat buna rağmen sporcuların disiplinli şekilde yaptıkları antrenmanlar sayesinde sahadan galip ayrıldıklarını söyledi. Fırat, “Rakiplerimizin çoğu belediye takımlarıydı. Her türlü olanağa sahip takımlarla mücadele etmek hakikaten zordu. Bizim onlardan farkımız hedef koymuştuk. Onlar ligin sonuncusu oldu. Biz kısıtlı imkanlarla birinci olacağız dedik. Bizim bir de adımız var. Malatya’nın adını averaj takımı yapamazdık. Kimseyi kendimize güldürmek istemedik. Evimizde ve dış sahada rakiplerimize hiç şans tanımadık. Sporcularımızla her gittiğimiz yerde birlik olduk. Şehrimize profesyonel hentbol takımı kazandırdık. Doğu Anadolu Bölgesi’nde Elazığ ile birlikte Hentbol 1. Ligi’nde yalnızca bizler temsil edeceğiz. Bunun için de ayrıca gururluyuz. Malatyalı sporseverlerin bizleri daha çok sahipleneceğine inanıyoruz. Çünkü kadın sporcuların yetişmesi adına 1. Lig’de bulunmamız onlar adına çok büyük bir şans olacaktır. Bu doğrultuda sonbaharda başlayacak olan yeni sezon öncesi kadro planlamamıza şimdiden başladık” diye konuştu.

Yeliz Fırat, sporcuların konaklama ve ulaşım giderlerinin karşılaşması konusunda destek olan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan’a ve Necatibey Ortaokulu idaresine teşekkür etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu