GündemMalatyaManşetSporVitrin

Bu takım kapının önünde antrenman yaparak liglere başlayacak

Yeni Malatyaspor kulübünün Battalgazi Belediyesi Konferans Salonu’nda yapılan Olağan Seçimli Genel Kurulunda Divan kuruluna listesini sunan Kamil Göksu yaptığı konuşmasında, “Ben para taahhüdünde bulunmadım, benim önümü açmanız gerekiyor. Bu kulüpte paraya pula ihtiyaç yok. Benim önümün açılması için sadece 10 gün istiyorum. Kimse benden 10 gün para istemesin. Arkadaşlarımızla birlikte kulübün önünü açacak teknik hazırlık yapacağım. Ama bu şehir bize sahip çıkmazsa, listemizi çeker gideriz. Yarın sabahki ödemeleri benden istemeyin, ben kulübün geleceğini kurtarmak istiyorum. 10 gün dedim ama teknik işler uzayabilir. Benden kimse 15 gün para istemesin” şeklinde konuşma yapmıştı.

Kamil Göksu'nun Çekilmesiyle Aziz Ayboğa Yeni Malatyaspor Başkanı Oldu -  Ajansspor.com

Göksu’nun konuşmasının ardından divan, adaylık listesinde değişiklik olacağını ifade ederek, genel kurula bir süre ara vermişti.
Divan Başkanı Özgür Karataş, aranın ardından Kamil Göksu’nun adaylıktan çekildiğini içeren dilekçesini kongre salonunda okuyarak, kongrenin sona erdiğini açıklamıştı.

Süper ligden düşen ve çok sıkıntılı süreçlerden geçen Yenimalatyaspor’da 17 temmuz pazar günü yapılan olağanüstü kongrede tek liste ile gidilen seçimlerde Ahmet Yaman resmen Yenimalatyaspor Kulübünün Başkanı oldu.

18 Temmuzda Göreve başlayan yeni yönetim hakkında kilittv medyaya yazılı bir açıklama yaparak gelinen süreci değerlendirdi..

Kamil Göksu Yeni Malatyaspor'a başkan adayı - Malatya Altın Haber

Kamil Göksu,Biz bu kulübün bugününü değil geleceğini kurtaracak proje yapmıştık on günde çıkartacağımız kararlarla tüm alacakları durduracak faizleri durduracak döviz alacaklarını tl ye dönüştürecek kararları çıkartıp 6 ay süreyle tahtayı açacaktık.Altı ay sonra yeniden karar çıkartıp bir altı aydaha kazanarak yani en az bir yıl tahtamız açık kalacaktı bir kuruş kimseye ödeme yapmadan tüm bu işlemleri yasal zemin çerçevesinde halledecektik

Bekliyorum bu kulübe 30 milyon 50 milyon çerez çerez türkiyeye rol model olacaktık biz öyle boş insanlarla yola çıkmamıştık.Takımı hemen sabah toplayıp boluya kampa gönderecektik herşeyimiz hazırdı.

Sportif direktörle görüşmüş 26 futbolcuya 50 şer yüzer peşinatlar vererek kapa alacaktık şimdi bunlar takımı kampa götüremiyorlar yarın deplasmana maça nasıl gidecekler bilemiyoruz

400 milyon borç var ada 30 milyon bütçem var diyor baş tacısınız diyoruz ondan sonrası yani 370 milyon nasıl olacak bilen yok

Spordan anlamasamda anlayan insanları iş başına getirip özellikle hukuki anlamda profesyonel destekler le kulübün tahtasının açık kalmasını sağlayıp borçların kar topu gibi büyümesinin önüne geçecektik.

Bizde sabah böyle bir ödeme yapmayız takımı öncelikle kampa hazır hale getirmemiz lazım dedim ama belliki anlaşılamadık böylesi hayırlısıymış açıklamalarında bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu