AsayişGenelGündem

Asker eğlencesinde bekçilerle uzman çavuşlar birbirine girdi

Kırıkkale’de bir asker eğlencesinde bekçilerle uzman çavuşlar arasında kavga çıktı. Eğlencedeki davetlilerin de karıştığı olayda polis kalabalığı biber gazı sıkarak dağıttı. 2’si uzman çavuş 5 kişi gözaltına alındı.

Olay, saat 22.00 sıralarında Sanayi Mahallesi’nde meydana geldi. Sokakta düzenlenen asker eğlencesinde belinde tabanca olan 2 kişiyi fark eden bekçiler, şüphelilere kimlik sordu.

İddiaya göre, kimlik bilgisi istenilen kişilerden uzman çavuş M.B., bekçilere belindeki tabancayı gösterirken, yanındaki şüpheli ise tabancayı çevreye attı. Bu sırada asker eğlencesindeki davetliler de bekçilere tepki gösterip, müdahale etti.

as2.jpg

POLİS BİBER GAZI İLE DAĞITTI

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kalabalığın takviye gelen polislere mukavemette bulunması üzerine gerginlik yaşandı. Polis ekipleri biber gazı sıkarak kalabalığı dağıtıp eğlenceyi sonlandırdı.

5 KİŞİ GÖZALTINDA

Çevrede yapılan aramada tabanca ele geçiren polis ekipleri, uzman çavuşlar M.B. ve E.B. ile olaya karışan O.Ö., H.I. ve H.Ö.’yü gözaltına aldı. Darp raporu alan bekçiler, şikayetçi oldu.

as1.jpg

Ayrıca biber gazından etkilenen bazı vatandaşlar da ambulansla hastaneye kaldırıldı. Soruşturma devam ediyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu